نوع رزین و درصد اختلاط رزین اپوکسی با هاردنر آن

نوع رزین اپوکسی و هاردنر و درصد اختلاط رزین اپوکسی با هاردنر آن

نوع رزین و درصد اختلاط رزین اپوکسی با هاردنر آن

در مباحث قبل توضیح داده شده است که هر نوع رزین اپوکسی برای مصرف خاصی تولید شده است و نمی توان با تغییر کاربرد رزین اپوکسی محدوده استفاده از آن را کاهش یا افزایش داد. مشاهده شده است اکثر فروشنده های رزین اپوکسی شفاف بدون اطلاع از مشخصات فنی و ساختار شیمیایی رزین اپوکسی و رفتار انواع رزین اپوکسی در محیط های مختلف اقدام به فروش هر نوع رزین اپوکسی که موجود داشته باشند به خریدار مینمایند و متاسفانه بسیاری از شرکت های دارای برند تجاری نیز از این قاعده مستثنی نیستند‌ .

چرا که عملا باز دهی اقتصادی این معامله برای ایشان توجیه داشته و بدون ارائه تجربیات و مشخصات فنی اقدام به فروش آن و نهایتا نارضایتی مشتری میگردد. بنابراین بهتر است قبل از خرید رزین اپوکسی حتما از فروشنده مشخصات فنی و یا نمونه درخواست شود تا پس از بررسی مسائل فنی و اخذ پاسخ های مثبت اولیه اقدام به خرید نهایی گردد . طیف گسترده ای از فروشندگان رزین اپوکسی به علت تمرکز بر مسائل مالی و نداشتن علم کافی در خصوص درصد اختلاط رزین اپوکسی با هاردنر معمولا یا از درصد اختلاط اظهار بی اطلاعی می نمایند و یا درصد اختلاط اشتباه به مشتری ارائه مینمایند که باعث ایجاد مشکل در کار با رزین اپوکسی میگردد .

به عنوان مثال رزین اپوکسی NH960 با درصد اختلاط دو به یک حتما باید مخلوط شود در حالی که رزین اپوکسی شفاف SL960 بادرصد اختلاط 2/89 به 1/100 مخلوط میشود . این اعداد و ارقام اختلاط است که کیفیت نهایی رزین خشک شده را مشخص مینمایید و با تغییر این مقادیر شرایط کلی رزین اپوکسی دارای اختلال میشود .

درنهایت میتوان دریافت که مصرف کننده در صورت نداشتن اطلاعات کافی در مورد رزین اپوکسی و هاردنر آن هنگام ژل شدن رزین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد گردید . یکی از این مشکلات حباب زدن اپوکسی میباشد . در نظر داشته باشید به عنوان مثال اگر در رزین اپوکسی با کد NH960 مقدار هاردنر بیش از حد استاندارد باشد زمان خشک شدن رزین کوتاه تر شده و حباب زمانی جهت بالا آمدن و خروج از رزین اپوکسی نخواهد داشت بنابراین علاوه بر ایجاد گرما در داخل رزین که باعث ایجاد حباب میشود حباب ها در رزین باقی مانده و رزین اپوکسی سریعا سفت شده و حتی رنگ آن نیز به زردی متمایل میگردد .

یکی از مشکلات عمومی که مصرف کنندگان رزین اپوکسی شفاف با آن مواجه میشوند زرد شدن رزین اپوکسی شفاف است که در مقاله های فنی و تجربه های بعدی به آن اشاره می شود . این زرد شدن رزین اپوکسی در مصنوعات دست ساز که با رزین اپوکسی شفاف ساخته میشوند بسیار چشم گیر بوده و باعث افت کیفیت محصول نهایی میشود .
درصورت نیاز به پاسخگویی و بهره مندی از تجربیات فنی در این خصوص با کارشناسان واحد فروش رزین اپوکسی شفاف در ارتباط باشید .

درمان ریزش مو شامپوی ضد ریزش مو درمان رویش مجدد مو درمان ضد ریزش مو ساندویچ پانل