رنگ استخری ضد جلبک

استفاده از رنگ استخری ضد جلبک علاوه بر ایجاد لایه آب بندی استخر می تواند از بروز پدیده جلبک جلوگیری نماید. باید توجه داشت شرایط وجود و تشکیل جلبک به چندین عامل مهم بستگی دارد. از عمده ترین عوامل تشکیل جلبک در استخرها می توان به نوع آب، میزان وجود املاح و موجودات آبزی و تابش نور خورشید اشاره نمود. پدیده بروز جلبک در واقع بعلت وجود عمل فوتوسنتز و در میان باکتریهای موجود در آب به وجود می آید. هرچقدر نور خورشید به آب استخر کمتر تابیده شود میزان زمان تشکیل جلبک به حداکثر می رسد. لاجرم به طور قطع نمی توان اذعان نمود که پدیده جلبک در استخر به هیچ عنوان بروز نخواهد شد ولی می توان زمان تشکیل جلبک و خزه را به تعویق انداخت. پدیده بروز جلبک در استخر باعث انواع بیماریهای پوستی و باکتریایی گردیده که بعضا عوارض  وخیمی به دنبال خواهد داشت. استفاده از رنگ استخری ضد جلبک می تواند پروسه تشکیل جلبک را تازمان قابل توجهی به تعویق بیندازد.و باید توجه داشت خارج از بحث تجاری رنگ استخری ضد جلبک به هیچ عنوان نمی تواند از پدیده بروز جلبک بطور کامل جلوگیری نماید. این واقعیت را می توان از طریق آزمایشات و تجربه به سادگی اثبات نمود. رنگ استخری ضد جلبک در واقع ساختارمولکولی ویژه ای برای عدم تشکیل مواد خارج از محدوده معین دارد و در اصل یک لایه محافظ برای عدم چسبیدن مواد محلول در آب می باشد. به دور از واقعیت است اگر ابراز شود موادی در صنعت رنگسازی وجود دارد که موجود زنده ای روی آن نمی تواند رشد کند.

رنگ استخری ضد جلبک یکی از انواع مواد قابل استفاده در استخرهای پرورش ماهی و آزیان مانند میگو و خرچنگ می باشد که با توجه چرخش آب در این نوع استخر ها عملا پدیده جلبک به ندرت مشاهده می شود. با علم به اینکه در مواردی مشاهده شده در اینگونه استخرها نیز پدیده بروز جلبک به وقوع پیوسته است. رنگ استخری ضد جلبک علاوه بر ایجاد زیبایی و مقاومت بیشتر از رنگهای استخری موجود در بازار داراست و از حیث کاربری بهداشتی در محدوده مجاز تعریف شده است.

رنگ استخری ضد جلبک را میتوان توسط انواع ابزارهای رنگ آمیزی از جمله اسپری و قلم و غلطک استفاده نمود. روش اجرای آن بسیار آسان بوده و نیاز به تخصص ویژه ای برای اجرا نخواهد داشت. یکی از بارزترین ویژگی های رنگ استخری ضد جلبک خاصیت الاستیکی آن می باشد. این مواد تا بیش از 50 درصد افزایش طول داشته که می تواند در برابر فشارهای هیدرولیکی بالا و نشت های احتمالی استخر مقاومت نماید. امکان استفاده از مش فایبرگلاس را دارا بوده و چسبندگی بسیار بالایی به انواع زیر آیندهای سیمانی دارد. در صورت بروز ایراد در طولانی مدت به راحتی قابل ترمیم بوده و نیازی به مرمت کامل رنگ استخری وجود ندارد. ضخامت به دست آمده روی کار کاملا قابل قبول بوده و می توان اطمینان داشت که فشارات هیدرواستاتیکی را به راحتی تحمل نماید. قابل استفاده در منابع آب شرب و منابع آب تصفیه خانه ها بوده و کلیه استانداردهای لازم در این خصوص به درخواست مشتری قابل ارائه می باشد. قیمت اقتصادی این نوع مواد در تقابل سایر رنگهای استخری قابل تامل می باشد و همچنین باعث شده نیاز مصرف کنندگان به رنگ استخری توسط رنگ استخری ضد جلبک مرتفع گرتدو. رنگ استخری ضد جلبک دارای طیف گسترده ای از انواع رنگها از بی رنگ تا مشکی می باشد که پاسخگوی تمام علایق مصرف کننده می باشد. موارد مصرف رنگ استخری ضد جلبک علاوه بر حیطه کشاورزی و تفریحی در حوزه های صنعتی نیز جایگاه خود را تثبیت نموده است. استفاده در مخازن برج های خنک کننده جهت جلوگیری از رشد جلبک و خزه که موجب اختلال در سیستم برودتی می شود کاملا قابل  درک می باشد. در کل می توان نتیجه گرفت در صورت حفظ شرایط متعادل و مستدام انتظار داشت در سازه هیدرولیکی که اصول اولیه ساخت و عایق کاری و آب بندی استخر رعایت شده باشد می توان از رنگ استخری ضد جلبک بعنوان پوشش نهایی قابل اطمینان استفاده نمود. پوشش رنگ استخری ضد جلبک پس از اجرا به صورت لاستیک متراکم تبدیل شده و می تواند در عین رنگ آمیزی عملیات آب بندی استخر را به طور قطع انجام دهد.

رنگ استخری ضد حلبک تک جزیی بوده و آماده مصرف می باشد. علاوه بر بسته بندی های بزرگ برای پروژه های عظیم دارای بسته بندی های کوچک جهت ترمیم نقاط آسیب دیده در طول زمان می باشد. واکنش عالی به تنش های سازه و مقاومت مکانیکی بسیار مناسب و همچنین مقاومت فوق العاده در مقابل سیکل های حرارتی و برودتی از جمله خواص این محصول می باشد. قابل توجه است که هنگام استفاده از رنگ استخری لزوما باید زیرآیند کار کاملا خشک بوده و از هرگونه قطعات سست و معیوب و چربی و غبار عاری باشد. برای نحوه استفاده و بهترین روش مصرف آن با کارشناسان این شرکت تماس داشته باشید.