انتخاب عایق رطوبتی استخر

انتخاب عایق رطوبتی استخر

 

مطالعات انجام گرفته بر روی انواع عایق رطوبتی استخر و رفتار آن در مواجهه با فشارهای هیدرولیکی و مکانیکی وارد بر سازه استخر نشان داده است که هر نوع عایق رطوبتی استخر باید در نمونه خاصی از استخر اجرا شود. ساخت استخر با بتن و فراورده های جانبی هنگام آب بندی استخر در زمان بتن ریزی و ساخت استخر یکی از مطلوب ترین روش ساخت می باشد که در صد  خطای انسانی در انجام آب بندی استخر به شدت پایین خواهد آمد ولی پس از پروسه ساخت استخر و مشاهده ایرادات احتمالی که نظم آب بندی بتن را مختل می سازد.

می توان از انواع عایق رطوبتی استخر برای جبران  این نقیصه استفاده نمود.طیف گسترده عایق رطوبتی استخر و انواع مختلف آن بر پایه های شیمیایی متنوع می توان کمک شایانی به نحوه عایق بندی استخر نماید چرا که با توجه به دتایل اجرای هنگام ساخت استخر و روش ساخت استخر و نوع مواد استفاده شده در بتن ریزی می تواند راه گشای نحوه انتخاب عایق رطوبتی استخر برای همان استخرباشد.

به همین منظور معمولا در استخرهایی که نیاز به کیفیت و طول عمر عایق استخر باشد از مواد عایق رطوبتی استخر بر پایه پلیمر و نوع دو جزیی آن استفاده می شود ودر استخرهای صنعتی و با فشار مکانیکی و هیدرولیکی بالا از فایبر گلاس ها و مواد پلیمری و پودر پلیمری استفاده می شود و برای استخرهای کوچک از عایق رطوبتی استخر که نیازی به تخصص خاص اجرایی نباشد استفاده می شود. عایق رطوبتی بسته به نوع و شرایط استفاده از آن به چندین گروه طبقه بندی می شود که نیاز مصرف کننده می توان از میان گروه خاصی برای استفاده خاص مشخص کننده انتخاب آن عایق رطوبتی استخر باشد.

آب بندی استخر توسط عایق رطوبتی استخر عملا در مرحله ساخت استخر قابل اجرا نمی باشد و فقط پس از ساخت استخر بر روی بتن یا سیمان قابل استفاده است.بهتر این است که هنگام ساخت استخر ملاحظات مورد نیاز برای استفاده از عایق استخر در نظر گرفته شود. ساخت استخر و استفاده از مواد عایق بندی استخر نیاز به اخذ مشاوره و تجربه در این حیطه دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب عایق رطوبتی استخر می توانید با تماس با گروه مهندسی و ساخت استخر از تجربیات ایشان استفاده بهینه را جهت ساخت استخر و استفاده از مواد عایق بندی استخر داشته باشید.

درمان ریزش مو شامپوی ضد ریزش مو درمان رویش مجدد مو درمان ضد ریزش مو ساندویچ پانل