استخر بتنی پیش ساخته

استخر بتنی پیش ساخته

استخر بتنی پیش ساخته سازه ای بتنی است که می‌توان به جای ساخت استخرهای بتنی از آن استفاده نمود .

با توجه به اینکه زمان ساخت استخر معمولاً برای بهره برداری افراد مشکل ساز است و همچنین نیاز به تخصص ویژه به مسائل فنی و آشنایی به انواع متریال ها و افزودنی های بتن دارد، بنابراین می توان انتظار داشت راه حل جدیدی برای استفاده از منابع آب و نگهداری آب ارائه شود .

استخر بتنی پیش ساخته

استخر بتنی پیش ساخته

استخر بتنی پیش ساخته چیست ؟

استخر بتنی پیش ساخته در واقع از تایل های بتنی با ضخامت های مختلفی ساخته می شود که محاسبات اندازه این تایل ها با توجه به فشارات مکانیکی و هیدرولیکی که به کل سازه وارد میشود امکان پذیر است .
استفاده از بتن با عیار بالا و همچنین مقاومت بخشی ویژه با بهره گیری از آرماتورهای فولادی این امکان را فراهم می‌آورد که سازه مورد نظر با مقاومت بسیار بالا ساخته شود و امکان تحمل فشارات مکانیکی و هیدرولیکی را به راحتی تامین نماید

استخر پیش ساخته بتنی

روش ساخت استخر بتنی آماده

پس از محاسبات مهندسی و اطلاع از میزان فشار وارده به دیواره ها و کف استخر نسبت به ساخت استراکچر بتنی و تایل های سیمانی و بتنی که به عنوان دیواره ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اقدام می شود .
قالبهای بتنی در اندازه های مختلف ساخته می شوند و در داخل آنها با مش فولادی آرماتوربندی مناسبی انجام می‌گیرد . باید توجه داشت که میزان عیار بتن و روش آرماتور بندی استخر پیش ساخته در هنگام محاسبات مورد توجه قرار بگیرد .
حساس ترین مرحله در ساخت این نوع استخر ها توجه به آرماتور بندی استخر و نقشه آرماتور بندی استخر می باشد .

آرماتور بندی استخر

آرماتور بندی استخر

استخر پیش ساخته بتنی در چه اندازه ای ساخته می شود ؟

به جرات می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی از بابت اندازه ساخت این نوع استخرها وجود ندارد.

با توجه به اینکه تایل های بتنی در قالبهای بتن ساخته می شود بنابراین اندازه مورد نظر در خصوص تایل ها محدودیتی را برای ساخت این نوع استخر ها به وجود نمی آورد . با توجه به اینکه بعضاً نیاز به احداث استخر هایی با ارتفاع بالا وجود دارد فشار هیدرولیکی بسیار زیادی به کف استخر وارد می شود.

باید توجه نمود که در محاسبات قبل از ساخت تایل های بتنی میزان فشار وارده بر کف استخر و دیوارهای جانبی را محاسبه نموده تا در زمان اجرا سازه استخر با مشکل فشار عمودی آب مواجه نگردید .

با تغییرات در قالب ها و ویرایشات سازه و محاسبات فنی
می توان نسبت به اجرای شیب در استخر بتنی پیش ساخته اقدام نمود .

بتن ریزی استخر

بتن ریزی تایل های دیواره استخر

آب بندی استخر بتنی آماده

یکی از ویژگی های منحصر به فرد استخر بتنی پیش ساخته بحث آب بندی آن است .
آب بندی این نوع استخر ها را می توان به دو روش انجام داد .
استفاده از مواد آب بندی استخر در کارخانه تولید نوع اول آب بندی استخر بتنی می باشد . در این روش با استفاده از مواد آب بندی بتن در هنگام اختلاط بتن عملیات بتن ریزی در تایل های بتنی انجام میشود کل ملات بتنی به صورت آب بند خواهد شد و تایلی که پس از خروج از کارخانه در محل مورد نظر استقرار پیدا می کند کاملا ایزوله بوده و به هیچ عنوان در خصوص آب بندی آن مشکلی پیش نخواهد آمد .
استفاده از مواد آب بندی بتن در ساخت تایل های بتنی یکی از مطمئن ترین روشهای آب بندی استخر بتنی پیش ساخته است .

امکان رنگ آمیزی استخر

این نوع استخر ها را می توان همانند سایر استخرها رنگ‌آمیزی کرد .

تمامی رنگ های استخری که روی سایر استخر ها قابل اجرا است ، بر روی این نوع استخر نیز قابل اجرا می باشد.

برای پوشش این قبیل استخرها از انواع رنگ های پلیمری استخر و رنگهای اپوکسی استخر و رنگهای پایه آب استخری میتوان استفاده نمود به علت صاف بودن سطح داخلی دیواره استخر ، مصرف رنگ استخری بسیار پایین تر از حد معمول بوده و کاملاً توجیه اقتصادی دارد .

استخر بتنی پیش ساخته

قالب بندی استخر

این روش نیاز مصرف کننده را به آب بندی ثانویه پس از اجرای پس از عملیات استقرار تایل های بتنی مرتفع می نماید .
نوع دیگر آب بندی استخر بتنی پیش ساخته استفاده از مواد پلیمری و مواد آب بندی استخر است که به صورت عمومی برای آب بندی انواع استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد .
در دتایل تعریف شده برای تولید ، آب بندی تایل های بتنی در پروپوزال فنی تولید قرار گرفته است و صرفاً با درخواست مشتری نسبت به تغییر آن اقدام می شود .

مقاومت مکانیکی استخر بتنی پیش ساخته

استفاده از انواع افزودنی های بتن برای بالابردن مقاومت های مورد نظر و مخصوصاً مقاومت مکانیکی در برابر فشار آب باعث شده است که مقاومت مکانیکی تایل های مورد استفاده بسیار بالا رفته و در مقابل انواع فشارات مکانیکی و دینامیکی و هیدرواستاتیک عملکرد بسیار بالایی داشته باشد .

برای ساخت این نوع از استخرهای بتنی که در مصارف خاصی مورد مصرف قرار می‌گیرد می توان با افزایش مقاومت مکانیکی و هیدرولیکی و همچنین افزایش مقاومت برشی تایل های بتنی از استحکام سازه اطمینان حاصل نمود .

روش نصب استخر پیش ساخته

روش نصب استخر پیش ساخته بتنی نیاز به مهارت بسیار زیادی دارد و از ابزار اندازه گیری دقیق جهت جایگذاری آنها در مکان های از پیش تعیین شده استفاده می شود .
تایل های بتنی از محل کارخانه تولید به محل اجرای پروژه منتقل می‌شوند و توسط جرثقیل در محل از پیش تعیین شده مستقر می گردد .
در هنگام اجرای سقف بتنی پیش ساخته از اتصالات مخصوص استفاده می شود تا تایل های بتنی بتوانند درگیری مناسبی با همدیگر داشته باشند .
بدیهی است تخصص ویژه اجرای این نوع استخر نیازمند آموزش و دانش فنی بالایی می باشد که هم بتوان از اتصالات مناسبی استفاده نمود و هم  اینکه جای گیری صحیح تایل ها کنار یکدیگر با اطمینان انجام شود .

مدت زمان اجرای پروژه استخر پیش ساخته بتنی

به طور میانگین اجرای این نوع استخرها به ازای هر ۵۰ متر مربع حدود یک روز زمان لازم دارد .
با توجه به این زمان می‌توان در نظر گرفت که استخرهای باغی و استخرهای ویلایی را می توان در یک روز آماده سازی و مورد بهره‌برداری قرار داد . یکی از مزیت های استفاده از استخرهای بتنی آماده ، اجرای سریع و بهره‌برداری در کمترین زمان ممکن می باشد .
جهت کسب اطلاعات بیشتر از انواع استخر پیش ساخته بتنی سایر مقالات مندرج در این سایت را مطالعه نموده و در صورت نیاز با کارشناسان واحد فنی در ارتباط باشید .

ساخت استخر بتنی

واحد مهندسی و فروش : 04132846949

درمان ریزش مو شامپوی ضد ریزش مو درمان رویش مجدد مو درمان ضد ریزش مو ساندویچ پانل