آب بندی استخر با پودر پلیمری

آب بندی استخر با پودر پلیمری

آب بندی استخر با پودر پلیمری ، یکی از مطمئن ترین و مقاوم ترین نوع آب بندی استخر می باشد استفاده از پودر پلیمری در آب بندی استخر علاوه بر ایجاد اطمینان لازم  بازخورد های مختلفی در مقابله با شرایط محیطی و قلیایی دارد .

مقاومت بسیار بالای این مواد و استفاده آن در عایق بندی استخر می تواند نتایج بسیار مثمر ثمری در تقابل های شیمیایی و سیکل های متنوع برودتی و حرارتی داشته باشد .

بهترین نوع آب بندی استخر

یکی از بهترین مزیت استفاده از این روش آب بندی مقابله با ورود آب های فشار منفی به سازه استخر می باشد . آبهای زیرزمینی تمایل زیادی دارند که از دیوار استخر عبور کنند و به داخل استخر رسوخ کند . ورود رطوبت و آب های زیرزمینی باعث می شود که رنگ استخری از روی دیواره استخر جدا شده و به صورت تبدیل شدن یا پوسته شدن خود را نمایش دهند استفاده از این مواد باعث می شود که تمام خلل و فرج هایی که باعث می شوند آب را به داخل استخر هدایت نمایند بسته شود و تا حدود بسیار زیادی در مقابل فشار منفی ایستادگی قابل توجهی دارند . استفاده از آن بسیار آسان بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد و در سریعترین زمان قابل بهره برداری می باشد .

طیف رنگی

این محصول در دو رنگ طوسی و آبی تولید میشود و بسته به شرایط بازار در بسته بندی های بیست کیلویی یا بیست و پنج کیلویی به بازار مصرف ارائه میشود .

در صورتی که نیاز به رنگ خاصی غیر از رنگ طوسی و آبی باشد میتوان با ارائه سفارش نسبت به تولید رنگ دلخواه اقدام نمود .

نکات قابل توجه هنگام آب بندی استخر با پودر پلیمری :

نکاتی که قبل از اجرای  باید مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر می باشند.

در ابتدا کل استخر را با وسیله آب شسته شده و حدالمقدور از پمپ های کارواش با فشار زیاد آب برای پاکیزگی استفاده شود .

نقاط سست و غیر قابل اطمینان را ترمیم نموده و از سلامت کل سازه استخری اطمینان حاصل شود در صورتی که در بعضی از نقاط ترک وجود داشت با مخلوط مواد نسبت به پوشش آن ترک اقدام گردد .

سطح اجرا کاملاً بدون درز و ترک باشد نکته قابل توجه اینکه به هیچ عنوان در سرمای زیر صفر درجه و یا جلوی نور شدید خورشید و یا گرمای زیاد و سرمای زیاد و باد شدید نسبت به عملیات عایق کاری استخر اقدام نشود.

این نکات در سایر مواد آب بندی استخر نیز عمومیت دارد .

هنگام اختلاط مواد پودربا آب باید دقت شود که کل پودربا مقدار مشخص شده آب مخلوط شود و محصول به دست آمده کاملاً همگن باشد .

ابتدا سطح زیر کار را نمناک نموده به صورتی که رطوبت زیر کار برای اجرای مواد کفایت کند . این مرحله را میتوان توسط سمپاش یا کارواش اجرا نمود به صورتی که هر جایی که مواد باید اجرا شود حتما باید رطوبت کافی در زیر کار وجود داشته باشد . در غیر اینصورت استحکام لازم بین مواد و بدنه سیمانی استخر بوجود نخواهد آمد .

پس از آن می توان مواد به دست آمده را توسط ماله فلزی یا قلم موی بزرگ روی سطح به صورت عمودی و افقی اجرا نمود .

درصورتی که از ماله فلزی استفاده می شود دقیقا حرکت ماله باید به صورت گچکاری ساختمان باشد .

پس از اجرای مواد روی دیوار و کف استخر دقت لازم در خصوص نمناک نگاه داشتن آن اعمال شود .

دقت کافی در مورد اینکه روی مواد تازه اجرا شده حرکت انجام نشود قابل توجه است و بهتر است که بعد از دو روز آب پاشی و نمناک نگهداشتن نسبت به آبگیری استخر اقدام شود

پلیمرها یکی از مواد مقاوم و ضد آب هستند که در آب بندی استخر مورد استفاده قرار می‌گیرند . توجه به ساختار پلیمرها و نحوه قرارگیری آنها در پوزولان ها نتیجه گرفته هر نوع پودر پوزولانی که با پلیمر مخلوط گردد می‌تواند ضریب نفوذ آب را تا حدود بسیار بالایی کنترل نماید علاوه بر این می تواند مقاومت فوق العاده بیشتری در مقابل فشارها و خمش ها تحمل نماید بازخورد استفاده از پلیمرها در متریالهای معدنی و سایر مواد موجود در طبیعت بسیار مورد توجه مباحث فنی ساختمانی و استفاده های دیگر آن شده است . پودر پلیمری مورد استفاده در آب بندی استخر به رنگ طوسی بوده و می‌تواند کل سازه استخر را آب بندی نماید بهترین روش آب بندی استخر و آب بندی سازه های هیدرولیکی و عایق کاری استخر استفاده از مواد پلیمری می باشد . مشخصات پودر پلیمری آب بندی استخر ۱ رنگ طوسی ۲ چسبندگی هشت مگاپاسکال به سطح سیمانی و بتنی ۳ روش اجرای آسان بدون نیاز به افراد حرفه ای این نوع پودر پلیمری در آب بندی استخر و عایق کاری مخازن آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد روش فنی اجرای آب بندی استخر با پودر پلیمری ابتدا کل سازه استخر مورد بررسی قرار گیرد و نقاط آسیب دیده و نیازمند به ترمیم مورد تعمیر قرار گیرد . سپس کل استخر یک بار شسته شود و آب آن تخلیه گردد هر یک کیسه پودر پلیمری را با ۶ لیتر آب مخلوط نموده و با قلم موی بزرگ یک بار به صورت عمودی و یک بار به صورت افقی اجرا شود فاصله بین دو دست اجرا باید به گونه ای باشد سطح زیری رطوبت کافی برای اجرای سطح بعدی داشته باشد پس از اتمام شدن اجرا و خشک شدن اولیه نسبت به مرطوب نمودن سطح اقدام نموده و تا ۲۴ ساعت سطح مرطوب نگه داشته شود پس از آن می توان نسبت به آبگیری استخر اقدام نمود . برای اخذ راهنمایی های بیشتر و ارتباط با کارشناسان فنی با واحد فنی این مجموعه در ارتباط باشید .

درمان ریزش مو شامپوی ضد ریزش مو درمان رویش مجدد مو درمان ضد ریزش مو ساندویچ پانل